Konturowanie nosa

Własny nos warto lubić – jest wizytówką twarzy i przesądza o jej wyglądzie. Nie każdy jednak akceptuje jego kształt. Można nieco zmienić optyczne postrzeganie nosa. Potrzebne będą kosmetyki i pędzle do konturowania nosa. Podpowiadamy, jak konturować nos.

Czym jest konturowanie? To w istocie operowanie kolorami i światłem tak, by nadać nosowi pożądany kształt. Użycie ciemnych i jasnych cieni i podkładów pozwala wysmuklić lub uwypuklić fragmenty nosa.

Uważasz, że nos jest za szeroki i chcesz go zwęzić? Przyciemnij nos po bokach. Jeśli chcesz, by nos wyglądał na węższy, na skrzydełka nosa nałóż ciemniejszy kolor – bronzer lub brązowy cień z palety do konturowania, rozcieraj ku nasadzie nosa.

Twój nos jest haczykowaty i chcesz go wyprostować i skrócić? Nałóż bronzer lub ciemny cień na sam jego koniec, rozetrzyj brzegi dokładnie, by nie została ciemna plama. Rozświetl górną, wierzchnią część. Pamiętaj – na wielu paletach korygujących znajdziesz ściągawkę z kolorami cieni przyporządkowanymi do konkretnych partii twarzy – to może ułatwić aplikację.

@tiptop_beauty Umiejętne konturowanie potrafi widocznie wyszczuplić nos i nadać mu pożądany kształt #beautytricks #konturowanienosa #makijazowesztuczki #makeuptips ♬ IN MY HEAD - Shanna Hustle